Restaurangen Gerlesborg

Besök vår restaurang med fantastiskt läge vid havet i Gerlesborg strax norr om Bovallstrand. Vi serverar dagligen bohuslänsk husmanskost med ekologiskt kött, fisk direkt från Smögen och grönsaker från vår egen eko-odling. Det finns alltid ett vegetariskt alternativ.
Lunch vardagar 12-14. Kaféöppet 10-16 alla vardagar.
Vår meny hittar du @gerleskokochkafe.
Kontaktperson Aryel Walett tel: 0733 – 80 99 25, info@aryel.se

Restaurangen håller även öppet en timme före Stiftelsen Gerlesborgsskolans kulturverksamhet, vid barn- och unga- aktiviteter, konserter, föreläsningar, filmvisningar och vernissage för konstutställningar. Vid alla evenemang erbjuds goda matiga smörgåsar och bakverk. Öppet även efter evenemangen. Hjärtligt välkomna! Hälsar Anton och Aryel med personal.

Vägen ut, Branneby är ett arbetsintegrerande, socialt företag vilket innebär att vi stöttar människor som av olika anledning har hamnat utanför den ordinarie arbetsmarknaden.