Gerlesborgs Kök och Kafé

Besök vår restaurang med fantastiskt läge vid havet i Gerlesborg strax norr om Bovallstrand. Vi serverar dagligen bohuslänsk husmanskost med ekologiskt kött, fisk direkt från Smögen och grönsaker från vår egen eko-odling.
Lunch vardagar 12-14. Kaféöppet 10-16 alla dagar. Helgmeny.
Vår meny hittar du på Facebook: gerleskokochkafe.
Tfn: 070 775 42 31.

Restaurangen håller även öppet en timme före Stiftelsen Gerlesborgsskolans kulturverksamhet. Vid barn- och unga- aktiviteter, konserter, föreläsningar, filmvisningar och vernissage för konstutställningar. Då erbjuds goda matiga smörgåsar, bakverk, kaffe, te, dricka och lättöl vid alla evenemang. Det går även bra att slå sig ner och fika efteråt. Hjärtligt välkomna! Hälsar Anton och Magdalena med personal.

Vägen ut, Branneby är ett arbetsintegrerande, socialt företag vilket innebär att vi stöttar människor som av olika anledning har hamnat utanför den ordinarie arbetsmarknaden.