GERLESBORGSSKOLANS KÖK OCH KAFÉ

Gerlesborgsskolan Bohusläns restaurang har öppnat i ny regi. Det är Vägen Ut! Branneby som driver den nya restaurangen. Vägen ut! Branneby är ett arbetsintegrerande, socialt företag vilket innebär att de stöttar människor som av olika anledning har hamnat utanför den ordinarie arbetsmarknaden.

Gerlesborg Kök och Kafé är öppet måndag–fredag kl 10–16, med lunchservering kl 12–14. Restaurangen håller även öppet en timme före Stiftelsens Gerlesborgsskolans kulturverksamhet. Vid aktiviteter för barn och unga, konserter, föreläsningar, filmvisningar och vernissager för konstutställningar. Goda matiga smörgåsar, bakverk, kaffe, te, dricka och lättöl erbjuds vid alla evenemang. Det går även bra att slå sig ner och fika efteråt.
Hjärtligt välkomna!
Hälsar Anton och Magdalena med personal.

För matsedel se: facebook.com/gerleskokochkafe/

Kontakt: Magdalena Herrnsdorf 0707–754231.