Gerlesborgsskolans restaurang gör uppehåll

 

Gerlesborgsskolans restaurang gör uppehåll från och med 1 oktober. Nu skapar vi andrum inför planering av nystart nästa år, förhoppningsvis redan i vår. Studerande och deltagare i skolans verksamhet kommer även under denna period att erbjudas fika och mat efter behov. Skolan tackar kökspersonal för fint arbete, där extra själ och hjärta läggs i maten. Vi mottar gärna idéer och tips!

Gerlesborgsskolans restaurang gör uppehåll från och med 1 oktober. Nu skapar vi andrum inför planering av nystart nästa år, förhoppningsvis redan i vår. Studerande och deltagare i skolans verksamhet kommer även under denna period att erbjudas fika och mat efter behov. Skolan tackar kökspersonal för fint arbete, där extra mycket själ och hjärta läggs i maten! Vi mottar gärna idéer och tips!

Tags: ,