Gerlesborgsskolans studerande bjuder in

Gerlesborgsskolans studerande bjuder in till en konstupplevelse utöver det vanliga. En virtuell utställning, vilket betyder att du kan njuta av den precis när, vart och hur du vill. Utställningen visas i form av en katalog där man kan se dokumentation av de studerandes egna arbeten. Det är en varierad samling av verk med allt från skulpturer och målningar till videoverk och fotografier. Katalogen är tillgänglig från den 10 april till och med den 8 maj 2020. LÄNKEN HITTAR DU PÅ VÅR HEMSIDA www.gerlesborgskolan.se. På hemsidan väljer du Kulturverksamhet i menyn och klickar på Elevutställningar Bohuslän. Utställningen heter Instängd. Varmt välkommen! . . . . .

Gerlesborgsskolans studerande bjuder in till en konstupplevelse utöver det vanliga. En virtuell utställning, vilket betyder att du kan njuta av den precis när, vart och hur du vill. Utställningen visas i form av en katalog där man kan se dokumentation av de studerandes egna arbeten. Det är en varierad samling av verk med allt från skulpturer och målningar till videoverk och fotografier. Katalogen är tillgänglig från den 10 april till och med den 8 maj 2020. LÄNKEN HITTAR DU PÅ VÅR HEMSIDA www.gerlesborgskolan.se. På hemsidan väljer du Kulturverksamhet i menyn och klickar på Elevutställningar Bohuslän. Utställningen heter Instängd. Varmt välkommen! . . . . . #konst #konstskola #konstochkulturutbildning #elevuställning #instängd #måleri #skulptur #film #performancekonst

Tags: , , , , , , , ,