Ljusverk utförda av elever på Kulturnatta i Göteborg

Under Kulturnatta på Konstepidemin i Göteborg lystes hela området upp av ljusverk utförda av elever från Gerlesborgsskolan, KV Konstskola och Dômen Konstskola. Gerlesborgarna gjorde fantastisk insats! Skapade väl genomförda och spännande verk på kort varsel, transporterade dem fram och tillbaka, installerade, vaktade och monterade ned dem. Imponerande! Stort tack Charlie Jakobsson, Thea Olivares, Gabrielle Ivarsson, Louise Eklund, Elvira Montelius, Nina Eriksson, Meret Stockhecker, Amina Seid Tahir och Agnes Magnusson. Vilket gäng!
Fotograf: Denis Romanovski

Verk av Elvira Montelius.

 Verk av Louise Eklund.

Verk av Meret Stockhecker.

Verk av Gabrielle Ivarsson.

Verk av Nina Eriksson.

Ljus och ljudverk av Amina Seid Tahir och Agnes Magnusson.

Verk av Charlie Jakobsson och Thea Olivares.