Missa inte kvällens konstnärspresentation

Missa inte kvällens konstnärspresentation på Gerlesborgsskolan Bohuslän! Onsdag 24 augusti 18.30 Konstnärspresentation Glenn Swanson, stenstipendiat vid KKV. Glenn Swanson är baserad i Main, USA, och har arbetat med skulptur sedan 2012 under sin konstutbildning på University of Main. Varje år delar KKV i Bohuslän ut ett stipendium till en framstående utländsk skulptör. Fri entré!

Missa inte kvällens konstnärspresentation på Gerlesborgsskolan Bohuslän! Onsdag 24 augusti 18.30 Konstnärspresentation Glenn Swanson, stenstipendiat vid KKV. Glenn Swanson är baserad i Main, USA, och har arbetat med skulptur sedan 2012 under sin konstutbildning på University of Main. Varje år delar KKV i Bohuslän ut ett stipendium till en framstående utländsk skulptör. Fri entré!