Studerande från första och

Studerande från första och andra året på Gerlesborgsskolan Bohuslän bjuder in till vårutställningen SPRING! – idé ur ide. Kom och se våra arbeten och få en inblick i hur vi har jobbat under året. Vernissage och öppet hus långfredagen den 30:e mars. Förutom utställningen kan du under det öppna huset bland annat delta i workshops och se presentationer av kursåret. På lördagen den 31:a mars kl 19.00 är det konsert av FARTYG 6. Vårutställningen kommer att finnas på två platser i Bohuslän: Gerlesborgsskolan/Gerlesborgs konsthall och Galleri Solhem. Välkomna! GERLESBORGSSKOLAN OCH GERLESBORGS KONSTHALL Fredag 30/3: 11-18, öppet hus Lördag 31/3: 11-15, konsert kl 19.30 Söndag 1/4: 11-18 Måndag 2/3: 11-15

Studerande från första och andra året på Gerlesborgsskolan Bohuslän bjuder in till vårutställningen SPRING! – idé ur ide. Kom och se våra arbeten och få en inblick i hur vi har jobbat under året. Vernissage och öppet hus långfredagen den 30:e mars. Förutom utställningen kan du under det öppna huset bland annat delta i workshops och se presentationer av kursåret. På lördagen den 31:a mars kl 19.00 är det konsert av FARTYG 6. Vårutställningen kommer att finnas på två platser i Bohuslän: Gerlesborgsskolan/Gerlesborgs konsthall och Galleri Solhem. Välkomna! GERLESBORGSSKOLAN OCH GERLESBORGS KONSTHALL Fredag 30/3: 11-18, öppet hus Lördag 31/3: 11-15, konsert kl 19.30 Söndag 1/4: 11-18 Måndag 2/3: 11-15 #konst #visualart #konstskola #artscool #måleri #painting #teckning #drawing #skulptur #sculpture #installation #performance #film #fotografi #photography #öppethus #openhouse #fartyg6 #svenskjazz #swedishjazz

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,