Unik konstutbildning. Ta chansen!

Unik konstutbildning. Ta chansen! 86 procent som sökte vidare blev antagna till flera konsthögskolor. Pedagogik i framkant. Fokus på samtida konst. Teknik, praktik och teori. Studiemedelsberättigad. Lätt att hitta bra och billigt boende. Magisk natur som bör upplevas året om. Skolan en hör talas om i media genom Lars Lerin och Mandelmanns. Ligger i Tanum Sveriges sjätte konstnärstätaste kommun. Fåtal platser kvar. Urval sker löpande. Mejla eller ring: info@gerlesborgsskolan.se, 0523 – 517 10. ”Den mest grundläggande förändringen som skedde under mitt år på Gerlesborgsskolan Bohuslän, det var att jag kände att jag faktiskt kunde satsa på konst.”- Ivan Johansson, 2017

Unik konstutbildning. Ta chansen! 86 procent som sökte vidare blev antagna till flera konsthögskolor. Pedagogik i framkant. Fokus på samtida konst. Teknik, praktik och teori. Studiemedelsberättigad. Lätt att hitta bra och billigt boende. Magisk natur som bör upplevas året om. Skolan en hör talas om i media genom Lars Lerin och Mandelmanns. Ligger i Tanum Sveriges sjätte konstnärstätaste kommun. Fåtal platser kvar. Urval sker löpande. Mejla eller ring: info@gerlesborgsskolan.se, 0523 – 517 10. ”Den mest grundläggande förändringen som skedde under mitt år på Gerlesborgsskolan Bohuslän, det var att jag kände att jag faktiskt kunde satsa på konst.”- Ivan Johansson, 2017 #sök #konst #samtidakonst #skapa #gerlesbprgsskolanbohuslän #gerlesborgsskolan #bohuslän #måleri #teckning #fotografi #skulptur #installation #teori #performance #film #ljud #grafik #kroki #konstskola #csn

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,