Unik konstutbildning. Ta chansen!

Unik konstutbildning. Ta chansen! 86 procent som sökte vidare blev antagna till flera konsthögskolor. Pedagogik i framkant. Fokus på samtida konst. Teknik, praktik och teori. Studiemedelsberättigad. Lätt att hitta bra och billigt boende. Magisk natur som bör upplevas året om. Skolan en hör talas om i media genom Lars Lerin och Mandelmanns. Ligger i Tanum Sveriges sjätte konstnärstätaste kommun. Fåtal platser kvar. Urval sker löpande. Mejla eller ring: info@gerlesborgsskolan.se, 0523 – 517 10. ”Man får möta sig själv på ett sätt som man annars inte hinner, och jag tror inte jag hade utvecklat min konst på samma sätt om jag hade varit i en stad.”- Sara Ekholm Eriksson, 2017

Unik konstutbildning. Ta chansen! 86 procent som sökte vidare blev antagna till flera konsthögskolor. Pedagogik i framkant. Fokus på samtida konst. Teknik, praktik och teori. Studiemedelsberättigad. Lätt att hitta bra och billigt boende. Magisk natur som bör upplevas året om. Skolan en hör talas om i media genom Lars Lerin och Mandelmanns. Ligger i Tanum Sveriges sjätte konstnärstätaste kommun. Fåtal platser kvar. Urval sker löpande. Mejla eller ring: info@gerlesborgsskolan.se, 0523 – 517 10. ”Man får möta sig själv på ett sätt som man annars inte hinner, och jag tror inte jag hade utvecklat min konst på samma sätt om jag hade varit i en stad.”- Sara Ekholm Eriksson, 2017 #sök #konst #samtidakonst #skapa #gerlesbprgsskolanbohuslän #gerlesborgsskolan #bohuslän #måleri #teckning #fotografi #skulptur #installation #teori #performance #film #ljud #grafik #kroki #konstskola #csn #saraekholmeriksson

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,