Upptäcktsresa akvarell! 5 –

Upptäcktsresa akvarell! 5 - 8 juli Gerlesborgsskolan Bohuslän. En akvarellkurs med konstnären Ida Rödén för alla nyfikna, nybörjare och erfarna akvarellmålare! Boka nu: www.gerlesborgsskolan.se/konstkurser-bohuslan. Upptäck också Ida Rödéns egen värld av målade havsorganismer och mutationer i utställning "Naturalier" i Vänersborgs Konsthall, 5/10 - 17/11.

Upptäcktsresa akvarell! 5 – 8 juli Gerlesborgsskolan Bohuslän. En akvarellkurs med konstnären Ida Rödén för alla nyfikna, nybörjare och erfarna akvarellmålare! Boka nu: www.gerlesborgsskolan.se/konstkurser-bohuslan. Upptäck också Ida Rödéns egen värld av målade havsorganismer och mutationer i utställning “Naturalier” i Vänersborgs Konsthall, 5/10 – 17/11. #gerlesborgsskolan #konstkurser #akvarell #idarödén #naturalier #vänersborgskonsthall #vänersborg #sommarkurs #naturstudie #konstnär #watercolour #fälthandbok

Tags: , , , , , , , , , , ,